Rozpoczęła się produkcja elektrycznej odmiany Kii Soul. Model ten będzie pierwszym autem elektrycznym koreańskiego koncernu oferowanym poza granicami Korei Południowej.

Baterie polimerowe akumulatorów nowej Kii Soul składają się łącznie z aż 192 ogniw, co przekłada się na spory zasięg wynoszący 212 km przy jednym ładowaniu. W tym celu w elektrycznej Kii Soul zainstalowano wiele energooszczędnych, funkcjonalnych podzespołów. Znajduje się wśród nich m.in. układ indywidualnej wentylacji, który wydłuża maksymalny zasięg samochodu poprzez ograniczenie straty energii elektrycznej, która zużywana jest do przewietrzania klimatyzacji.

Kia Soul EV napędzana jest za pośrednictwem silnika elektrycznego o mocy 110 KM. Jego ogromną zaletą jest maksymalny i stały moment obrotowy dostępny tuż po odpaleniu silnika, który wynosi 285 Nm. Przyspieszenie Kii Soul EV od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 145 km/h.

Baterie Kii Soul EV można naładować podłączając samochód do standardowej sieci elektrycznej. Naładowanie akumulatorów od 0 do 100% wg producenta nie powinno trwać dłużej niż pięć godzin. Natomiast jeżeli zastosujemy ładowarkę prądu stałego 100 kW to naładowanie od 0 do 80% potrwa zaledwie 25 minut.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 18 czerwca 2014