Ojciec sukcesu koreańskiego koncernu, czyli jego stylista – Peter Schreyer został uhonorowany nagrodą „Grand Prix du Design” podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego w Paryżu.

Nagroda „Grand Prix du Design” to dowód uznania dla Petera Schreyera za wyjątkowe talenty na polu designu w kontekście międzynarodowym – powiedział podczas ceremonii wręczenia nagrody przewodniczący jury Jean-Michel Wilmotte.

Podczas grali przyznano także trzy nagrody piękności dla najbardziej interesującego super samochodu i pojazdu koncepcyjnego, wystroju wnętrza samochodu oraz książki, fotografii lub innego dzieła sztuki wykorzystującego motyw motoryzacji. W składzie jury stawili się najsłynniejsi designerzy z całego świata.

Na następny dzień w kompleksie Hotel National des Invalides otwarta została wystawa samochodów koncepcyjnych 2014 Concept Cars. Kię na wystawie reprezentował model Provo, który już w poprzednim roku debiutował na Salonie Samochodowym w Genewie.

Przed dołączeniem do zespoły Kia, Peter Schreyer przez 28 lat pracował w Audi i Volkswagenie. W 2006 roku został głównym stylistą Kii i od tej pory koreański koncern święci liczne triumfy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 13 lutego 2014