Samochód to niezwykle skomplikowana maszyna, która działa dzięki współpracy wielu zespołów. Muszą być one jednak sprawne, bay pojazd był w stanie poruszać się po drodze. Za jeden z  elementów wyposażenia każdego samochodu, bez którego podróżowanie jest niemożliwe, należy uznać akumulator. Najczęstszą przyczyną niesprawności akumulatora jest jego zwyczajne rozładowanie. Podpowiadamy, jak poprawnie i bezpiecznie naładować akumulator, aby móc ruszyć w dalszą drogę.

Jak przeprowadzić ładowanie akumulatora?

Pierwszym krokiem, który zalecamy zrobić na drodze do przywrócenia sprawności akumulatora, jest wyjęcie go z pojazdu. Niektórzy fachowcy twierdzą, iż nie jest to konieczne, my jednak zalecamy takie rozwiązanie, aby przez przypadek nie uszkodzić innego podzespołu, zwłaszcza że w koreańskich pojazdach komora bywa bardzo ciasna. Niewątpliwie ładowanie akumulatora będzie też po prostu o wiele wygodniejsze, jeśli znajdzie się on poza pojazdem. Zanim jednak wyjmiemy akumulator  z komory, konieczne jest jego zdemontowanie. W tym celu trzeba odłączyć klemy. Warto pamiętać, iż znaczenie ma kolejność ich odłączania. Ażeby zachować bezpieczeństwo, należy zacząć od demontażu klemy ujemnej, a dopiero później odłączyć klemę dodatnią.

Sklep z tanimi akumulatorami

Kiedy już odłączony akumulator ostrożnie wyjmiemy z komory, należy go oczyścić. W tym celu polecamy wykorzystać ostrą ściereczkę, natomiast do trudno dostępnych miejsc najłatwiej dotrzeć drucianą szczotką. Podczas czyszczenia akumulatora trzeba być bardzo uważnym, robiąc to tak delikatnie jak to tylko możliwe, aby nie uszkodzić tej części samochodowej.

Odłączony i wyczyszczony akumulator może wreszcie zostać poddany właściwemu ładowaniu. Wystarczy podłączyć zaciski prostownika do odpowiednich biegunów – zgodnie z oznaczeniami. Kolejnym krokiem jest ustawienie właściwego natężenia. Niektórzy kierowcy popełniają błąd, który polega na ustawieniu zbyt wysokiej wartości, która bywa niebezpieczna dla akumulatora. Ażeby uniknąć jego uszkodzenia, należy korzystać z prądu o niższym natężeniu. Co prawda z tego powodu ładowanie może trwać nieco dłużej, jednak znika zagrożenie zniszczenia akumulatora.

Zakup dobrego akumulatora

Czasami problem nie tkwi niestety w wyładowaniu akumulatora, lecz w jego poważnej awarii. Trzeba wtedy kupić nowy podzespół. Sklep z tanimi akumulatorami to dla wielu kierowców pierwszy kierunek, w którym się udają. Czy jednak można kupić wysokiej jakości akumulator w naprawdę niskiej cenie? Wydaje się, że nie powinno być z tym problemu, jeśli wybierzemy odpowiednią markę. Na rynku dostępnych jest dziś wiele wysokiej klasy akumulatorów od polskich producentów. Ich ceny, zwłaszcza w sklepach internetowych, są bardzo przystępne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 24 lipca 2019