Nowy Hyundai i30 Wagon zostanie oficjalnie zaprezentowany za kilkanaście dni, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. W czym samochód ten będzie lepszy od konkurencji?

Na chwilę przed oficjalną premierą poznaliśmy niemal wszelkie szczegóły dotyczące najnowszego pojazdu Hyundaia. Najpierw do sieci wyciekły zdjęcia pojazdu, po czym południowokoreański koncern postanowił zdradzić specyfikację techniczną auta, a ta… zapowiada się rewelacyjnie.

Hyundai i30 Wagon jest o 245 mm dłuższy od standardowej i30. W segmencie samochodów kombi kluczowym elementem jest przestrzeń bagażowa pojazdów, która w przypadku modelu i30 Wagon wyniesie standardowo 602 litry, co jest bardzo dobrym wynikiem. Bagażnik jeszcze obficiej prezentuje się po złożeniu tylnego rzędu siedzeń – wówczas łączna przestrzeń bagażowa osiąga kosmiczną pojemność aż 1650 litrów, co stanowi najlepszy wynik w segmencie, wyprzedzając konkurencję w postaci m.in. Volkswagena Golfa, Opla Astry czy Forda Focusa.

Do napędu Hyundaia i30 Wagon w standardzie posłuży ta sama jednostka, która doskonale sprawdza się w hatchbacku. Mowa o benzynowym motorze o pojemności 1,4 litra, który jest w stanie generować 100 KM mocy. Do oferty dołącza natomiast nowy silnik benzynowy, charakteryzujący się turbodoładowaniem o pojemności 1,4 litra (140 KM). W zakresie gamy wysokoprężnych silników, kierowcy do dyspozycji otrzymają jednostkę napędową o pojemności 1,6 litra w trzech wariantach mocy – 95 KM, 110 KM oraz 136 KM.

Hyundai i30 Wagon do salonów trafi już w połowie bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 25 lutego 2017