Nie tak dawno ukazała się w sieci informacja odnośnie budowy nowego centrum testowego przy legendarnym, niemieckim torze Nürburgring. Dziś Hyundai ujawniła nieco więcej informacji o tym projekcie wraz z najświeższymi wizualizacjami.

Wielu naszych użytkowników dostrzegło, że koncern Hyundaia rozwija się bardzo wielką ekspansja. Koreański producent w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przeszedł ogromną metamorfozę, dzięki czemu nieustannie zdobywa coraz to większą sympatię konsumentów na całym świecie. W celu poprawy właściwości jezdnych samochodów z logo Hyundaia, producent postanowił ulokować swoje pieniądze w dość sporą inwestycję – nowoczesne centrum testowe przy słynnym torze Nürburgring.

Niemiecki tor Nürburgring jest europejską mekką dla fanów szybkiej jazdy. Ten długi, kręty i bardzo niebezpieczny tor jest doskonałym obiektem do testów nowych samochodów. Od lat do tego celu wykorzystuje go wielu producentów aut, a od tego roku Hyundai chce zagościć tam na stałe, dzięki czemu samochody tego producenta będą mieć jeszcze lepsze osiągi.

Centrum testowe samochodów Hyundaia ma zostać oddane do użytku już w sierpniu tego roku. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję to będzie się ona składać z 4 pięter, a jej całkowita powierzchnia to ponad 3700 m2. W jego wnętrzu będzie można znaleźć warsztaty i laboratoria ze skomplikowaną aparaturą, ale także powierzchnie biurowe oraz pomieszczenia dla VIP-ów.

Nowe centrum testowe ma umożliwić inżynierom Hyundaia znalezienie optymalnych charakterystyk układów kierowniczych i zawieszenia, dzięki czemu wszystkie modele koreańskiego producenta będą mogły się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi. Hyundai ma zamiar przeprowadzać na Nürburgringu testy długodystansowe symulujące aż do 180 000 kilometrów przejechanych w wymagających warunkach. Dzięki temu będzie można poprawić wszystkie niedociągnięcia silnika, przyczyniając się tym samym do zwiększenia jego wytrzymałości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 10 czerwca 2013