Podczas Targów Motoryzacyjnych w Detroit, które odbędą się początkiem przyszłego roku Kia zaprezentuje swój tajemniczy samochód koncepcyjny. Czego możemy spodziewać się po tej nowości?

Koreański producent póki co nie chce zdradzać żadnych szczegółów dotyczących swojego najnowszego modelu. Wiadomo jedynie, że będzie to auto o sportowym charakterze i układzie siedzeń 2+2, a projekt zostanie przygotowany przez amerykański oddział Kia.

Według zapewnień przedstawicieli koreańskiego koncernu koncepcyjna Kia ma przykuwać swoją uwagę atrakcyjnym, sportowym wyglądem, a jej właściwości jezdne mają sprawiać, że będzie się doskonale sprawdzała zarówno przy codziennym użytkowaniu, jak i na torze wyścigowym. W sieci pojawiła się pierwsza fotografia, która ma stanowić przedsmak dla wszystkich miłośników marki. Można z niej zauważyć, że będzie to dwudrzwiowy samochód, który będzie łączył w sobie cechy coupe i hatchbacka.

Oficjalna premiera auta nastąpi 13 stycznia 2014 roku w Detroit. Do tego czasu prawdopodobnie uda nam się poznać wygląd samochodu oraz jego dane techniczne. Nie wiadomo póki co, czy auto trafi do fazy produkcyjnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 31 grudnia 2013