Styliści samochodowi doskonale znają potrzeby kierowców w danym regionie świata i niekiedy pod tym kątem projektowane są nowe pojazdy. Dokładnie tak sytuacja wygląda w przypadku nowej Kii Soul Red Zone, która dedykowana jest rynkowi amerykańskiemu.

Kia Soul Red Zone inspirowana była zaprezentowanym w 2012 roku koncepcyjnym modelem Track’ster. Projektanci postawili na białe nadwozie, czarny dach, a niektóre elementy nadwozia pomalowane są na kolor czerwony. Całości charakteru nadają koła z felgami wykonanymi ze stopów metali lekkich o rozmiarze 18”.

Wnętrze jest połączeniem tego co zobaczyliśmy w koncepcyjnej odmianie Track’stera oraz standardowej Kii Soul. Dominuje kolor czarny, który tylko w niektórych miejscach uzupełniony jest o czerwone dodatki. Przykładem mogą być czerwone szwy, które pojawiły się na obiciu kierownicy. Pod maską samochód został wyposażony w 2-litrowy, benzynowy silnik który jest w stanie generować 166 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy to 204 Nm. Napęd przenoszony będzie za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni biegów na przednie koła.

Auto oferowane będzie wyłącznie na rynku amerykańskim, a ilość wyprodukowanych modeli Kii Soul Red Zone została ograniczona do 2 000.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 12 grudnia 2013