Kia poszerza swoją gamę napędową w zakresie modelu Rio. Do polskich salonów trafia właśnie Kia Rio seryjne zasilana gazem LPG, która skierowana jest dla grupy oszczędniejszych kierowców.

Głównymi zaletami napędu LPG są przede wszystkim niższe wydatki na paliwo oraz atrakcyjne warunki gwarancyjne, z których słynie już koreańska marka. Zatem jeśli chodzi o zakup pojazdu z montażem dedykowanej instalacji, gwarancja producenta obejmuje wówczas zamontowany system zasilania LPG i obowiązuje na terenie Polski.

Zestaw LPG nie trafi jednak do pełnej gamy modelowej Rio, tylko do odmian nadwoziowych typu hatchback i sedan wyposażonych w jednostkę napędową 1.2 DOHC CVVT o mocy 85 KM i 121 Nm. Instalacja oraz jej poszczególne elementy dostarczane są poprzez firmę BRC, zaś dopłata wynosić będzie 4 200 zł. W takim przypadku cena za podstawową, trzydrzwiową odmianę Kii Rio wraz z wyposażeniem oznaczonym jako M wynosić będzie 44 190 zł. Z kolei za najtańszą odmianę 5-drzwiową, seryjnie wyposażoną w zasilanie LPG zapłacić trzeba będzie 47 190 zł (sama instalacja to koszt 4 690 zł).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 22 stycznia 2014