Ostatnimi czasy w internecie aż wrze od informacji na temat nowej Kii Pro_Cee’d GT. Premiera tego jakże drapieżnego modelu odbędzie się na marcowym salonie samochodowym w Genewie.

Nad stylistyczną stroną koreańskiego samochodu stoi sam Peter Schreyer, który opuścił w 2006 roku niemiecki koncern VW, na rzecz Kii. Jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, nie zawiedzie on swoich klientów, gdyż nowa Kia pro_cee’d GT prezentuje się wręcz wyśmienicie. Model GT odróżnia się od swojego młodszego brata nowym wystylizowanym zderzakiem przednim, który otrzymał czerwony pasek w dolej części atrapy, oraz logo GT. Dodatkowo zderzak został wyposażony w bardziej pokaźne wloty powietrza oraz interesujące i zarazem oryginalne światła LED w kształcie kwadratów.

Oprócz zmian w przedniej części samochodu, możemy również zauważyć karbonowy dach, oraz masywne listwy progowe, nadające Kii sportowego charakteru. W bocznej części można również zauważyć piękne 18-calowe felgi, które w połączeniu ze sportowymi zaciskami w czerwonym kolorze, tworzą bardzo przyjemny dla oka widok. Nie zapomniano również o tylnej części pojazdu. A na niej możemy znaleźć tylny zderzak wraz z dyfuzorem i podwójny sportowy wydech. Wchodząc do kabiny samochodu, zasiądziemy w wyczynowych fotelach marki RECARO, wdepniemy gazu aluminiowymi pedałami, a za manewry będzie odpowiadać piękna sportowa kierownica z przyciskami nawigacyjnymi i nałożonym logo GT.

Według wcześniejszych informacji pod maską nowej Kii znajdować się będzie znany z Hyundaia Veloster Turbo 1,6- litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, który wygeneruje 204 KM i 265 Nm. Prędkość 100 km/h osiągnięta zostanie w czasie 7,9 sekundy. W celu zapewnienia stabilności podczas gwałtownego pokonywania zakrętów pro_cee’d GT została wyposażona w sztywne zawieszenie typu GT.

Według zapewnień producenta nowa Kia pro_cee’d GT ma zostać zaprezentowana 5 marca w Genewie, a jej produkcja nastąpi w maju.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Kia, Samochody. Dnia 5 lutego 2013