Kia Optima w odmianie nadwoziowej kombi jest jedną z najgorętszych tegorocznych premier południowokoreańskiego koncernu. Zamówienia na najnowsze auto koncernu Kia można już składać, a co za tym idzie poznaliśmy oficjalny polski cennik samochodu.

Kia Optima Kombi została stworzona na bazie konceptu Sportspace, zaprezentowanego podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie w 2015 roku. Już wtedy samochód spotkał się z ciepłym przyjęciem poprzez licznych krytyków motoryzacyjnych, a to miało przełożyć się na gorący debiut rynkowy. Należy jednak otwarcie przyznać, iż Kia Optima Kombi dość znacznie różni się od zaprezentowanego przeszło półtora roku konceptu o nazwie Sportspace. Zgodnie z przewidywaniami dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata, auto zostało wyraźnie stonowane. Mimo to, nawet najbardziej krytyczni fani motoryzacji będą musieli przyznać, iż auto prezentuje się bardzo dobrze.

Co ciekawe, gabaryty modelu kombi są niemal identyczne, jak dla wersji sedan. Zmianie uległa jedynie wysokość pojazdu, która teraz jest o… 5 mm większa. Kia Optima Kombi może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem jeżeli chodzi o przestrzeń bagażową, gdyż zmieści się tam aż 552 litry.

Nowa Kia Optima Kombi będzie współpracowała wraz z jednym z trzech dostępnych silników. Podstawę stanowić będzie turbodiesel o pojemności 1,7 litra i oznaczeniu CRDI, który będzie w stanie generować 141 KM mocy. Nieco mocniejszą jednostką napędową jest również diesel, tym razem o pojemności 2-litrów generujący 163 KM mocy. Czy trzeci silnik to również diesel? Otóż nie. Najmocniejszy motor to benzyniak, który z dwóch litrów (oznaczenie T-GDI GT) jest w stanie wyciągać aż 245 KM mocy i generować moment obrotowy rzędu 353 Nm.

Kia Optima Kombi trafi do polskich salonów już na początku września, a jej ceny dla podstawowej wersji rozpoczynać się będą od 93 900 PLN.a

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 7 sierpnia 2016