Koreański koncern ma kolejne powody do dumy – taśmy produkcyjne opuścił właśnie 10-milionowy egzemplarz Hyundaia Elantra.

Samochód ten, w postaci kolejnych generacji produkowany jest już od przeszło 24 lat. Pierwsze dwie generacje auta były oferowane m.in. w Australii oraz na niektórych rynkach europejskich pod nazwą Lantra. Już pierwsza generacja pojazdu cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród kierowców, chociaż według krytyków motoryzacyjnych wyprzedzała ona stylistycznie swoje czasy o kilka dobrych lat. Samochód ten był wyposażony w silniki od japońskiego koncernu Mitsubishi.

Do tej pory, Hyundai Elantra w zależności od rynku, na którym jest sprzedawany różni się nazewnictwem. Przykładowo, na rodzimym rynku, czyli w Korei Południowej auto znane jest jako Hyundai Avante, zaś w pozostałych krajach świata głównie jako Hyundai ix35, czy właśnie Elantra.

Samochód produkowany jest w dwóch fabrykach – w koreańskich zakładach w Busan oraz w amerykańskim Montgomery. W skali roku auto sprzedawane jest w liczbie przeszło 420 tys. egzemplarzy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 16 listopada 2014