Hyundai Crossover Concept Truck to najnowszy projekt koreańskiego koncernu, który zaprezentowany został podczas niedawno rozpoczętych Targów Motoryzacyjnych w Detroit. Czego możemy spodziewać się po tym samochodzie i czy ma on szanse na trafienie do seryjnej produkcji?

Samochód został przygotowany przez amerykański oddział koreańskiej marki. Widać to po gabarytach samochodu, gdyż jak sama nazwa wskazuje auto jest pick-up’em, które są niezwykle chętnie wybieranymi propozycjami w Stanach Zjednoczonych.

Mimo to, Hyundai Crossover Concept Truck nie charakteryzuje się tak pokaźnymi gabarytami jak większość pick up’ów jeżdżących na co dzień po Ameryce Północnej. Amerykański oddział Hyundaia przy projektowaniu auta zdecydował się na mieszankę stylów, a oprócz niewielkich gabarytów w porównaniu z tradycyjnymi pick up’ami auto ma większy prześwit (jak crossovery) oraz atrakcyjny wygląd, który wg amerykańskich projektantów nawiązuje do nowoczesnych SUV’ów.

Pod maską nowego Hyundaia znalazł się silnik wysokoprężny o pojemności 2-litrów, który będzie w stanie generować 190 KM mocy. Warto również zauważyć, że koncept ten został wyposażony w fabryczny napęd na wszystkie cztery koła.
Czy Hyundai Crossover Concept Truck ma szanse trafić do produkcji seryjnej? Władze koreańskiego koncernu wielokrotnie powtarzały, że zależy im na podbiciu rynku amerykańskiego, ale mimo to wydaje się, że auto nie trafi do salonów samochodowych, a już na pewno nie w zaprezentowanej na Targach Motoryzacyjnych w Detroit formie.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Jaki będzie Hyundai Crossover Concept Truck?, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Dodał: , w Newsy. Dnia 16 stycznia 2015