Na nadchodzących wielkimi krokami Targach Motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje nowy samochód koreańskiego koncernu. Model Tucson, który będzie kompaktowym SUV-em jeszcze w tym roku trafi do salonów.

Samochód ma stanowić doskonałą propozycję dla europejskich kierowców. Hyundai Tucson to kompaktowy SUV, który został opracowany przez trzy centra koreańskiego koncernu – w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech. Ogromny udział w końcowej stylizacji samochodu miał także Peter Schreyer, który jest ojcem sukcesu ostatnich modeli Hyundaia.

Do tej pory nie poznaliśmy zbyt wielu informacji dotyczących modelu Tucson, gdyż są one pilnie strzeżone przez Hyundaia i pozostanie tak zapewne aż do chwili premiery modelu, która nastąpi podczas marcowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Auto zostanie wyposażone w szeroki pakiet aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa, wśród których znajdzie się m.in. system automatycznego hamowania oraz utrzymywania pasa ruchu.

Jeżeli chodzi o wersje napędowe Tucsona, to pod maskę w standardzie trafi benzynowy silnik o pojemności 1,6 litra i oznaczeniu GDI, który będzie w stanie generować 136 KM mocy lub w mocniejszej odmianie nawet 176 KM. Dla miłośników wysokoprężnych jednostek napędowych przygotowano trzy propozycje – motor o pojemności 1,7 litra generujący 115 KM mocy lub też dwulitrowy silnik w dwóch wersjach mocy – 136 KM oraz 184 KM.

Nowy Hyundai Tucson trafi do sprzedaży na początku jesieni bieżącego roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 26 lutego 2015