Koreański producent prowadzi zaawansowane prace nad stworzeniem modelu samochodu, który będzie w stanie zagrozić pozycji najlepiej sprzedającej się hybrydy w historii motoryzacji – Toyoty Prius.

Toyota Prius od wielu lat jest liderem sprzedażowym wśród samochodów hybrydowych. Wydaje się, że japoński koncern wraz ze swoją ofertą wstrzelił się idealnie w czas, a niektórzy producenci dopiero planują nadrobienie zaległości. Wśród nich jest Ford, który zamierza przygotować swoją pierwszą hybrydę na rynek amerykański oraz Hyundai, który pracuje nad stworzeniem hybrydy opartej prawdopodobnie o konstrukcję modelu i30.

Hybrydowy Hyundai został już kilkukrotnie przyłapany podczas testów w Stanach Zjednoczonych. Co prawda niewiele można było powiedzieć o wyglądzie samochodu, gdyż były to standardowe Hyundaie i30 z nieco przedłużonym tyłem, ale stanowiło to wystarczające dowody na to, że informacje o planowanym przygotowaniu hybrydy nie są wyssane z palca.

Wiele wskazuje na to, że debiut samochodu zaplanowany jest na 2015 rok. Oznacza to, że w najbliższym czasie będziemy mogli poznać pierwsze, oficjalne informacje na temat hybrydowego Hyundaia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 25 sierpnia 2014