Hyundai nie zwalnia tempa w zakresie prezentacji nowych samochodów. W najbliższym czasie do salonów trafi całkiem nowy model o oznaczeniu Kona.

W przeciągu kilku ostatnich tygodni, z oferty powiązanego strukturalnie z Hyundaiem koncernu KIA wycofano model Soul. Samochód ten cieszył się doskonałymi wynikami sprzedażowymi, przez co decyzja ta była różnorodnie komentowana w świecie motoryzacyjnym. Okazuje się, iż decyzja ta może mieć znacznie głębsze podłoże. Hyundai zapowiedział premierę nowego samochodu o nazwie Kona, który może być plasowany w tym samym segmencie co Kia Soul.

Premiera nowego Hyundaia Kona zaplanowana jest na przełom września i października bieżącego roku. Ma to być zupełnie nowy crossover z segmentu B, który pod innym oznaczeniem, lecz w wersji bliźniaczej oferowany będzie także przez koncern KIA. Początkiem tygodnia Hyundai opublikował pierwsze, oficjalne zdjęcie samochodu, które uchyla rąbka tajemnicy i zdradza kształty.

Ze zdjęcia nie możemy niestety zbyt wiele wychwycić poza faktem, iż nowy Hyundai Kona będzie posiadał przednie oświetlenie wykonane w technologii LED. Wiadomo także już, iż model Kona otrzyma sprawdzoną płytę podłogową, która wykorzystywana jest przez Hyundaia i20.

Z informacji podanych przez producenta możemy wywnioskować, iż nowy Hyundai Kona otrzyma kilka jednostek napędowych (zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych), które pracować będą w zakresie mocy od 100 KM do 175 KM. Wiadomo także, iż przynajmniej jeden z tych silników oferowany będzie wraz z napędem na cztery koła.

Nowy Hyundai Kona trafi do europejskich salonów pod koniec bieżącego roku.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Hyundai Kona – nadchodząca nowość, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 29 kwietnia 2017