Hyundai i30 jest już doskonale znaną marką nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Dla klientów, którym przypadła stylistyka tego auta do gustu, ale nie mogą pogodzić się z niedoborem mocy, koreański koncern przygotował specjalną odmianę Turbo.

Czy Hyundaia i30 Turbo można nazwać mianem hot-hatch’a? Wydaje się, że tak. Ten rodzaj samochodów nie dość, że charakteryzuje się niezwykle atrakcyjnym wyglądem, to dodatkowo może pochwalić się w zakresie osiągów. Nie inaczej jest także w przypadku Hyundaia i30 Turbo.

Samochód ten napędzany jest za pośrednictwem turbodoładowanego silnika benzynowego 1.6 T-GDI, który jest w stanie generować aż 186 KM mocy. Jak przełoży się to na osiągi nowego Hyundaia? Otóż pojazd będzie w stanie rozpędzać od 0 do 100 km/h w czasie niespełna 8 sekund, a prędkość maksymalna nowego Hyundaia wyniesie aż 219 km/h. Przy tych osiągach, auto będzie charakteryzować się naprawdę niewielkim poborem paliwa, które wg danych producenta ma wynieść ok. 7 litrów / 100 km.

Ile przyjdzie kierowcom w Polsce zapłacić za podstawową wersję Hyundaia i30 Turbo? Wg oficjalnego cennika każdy, kto będzie chciał nabyć tego hot-hatcha, będzie musiał przygotować się na wydatek z rzędu co najmniej 82 900 PLN.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Bez kategorii. Dnia 16 maja 2015