Koreański koncern motoryzacyjny prezentując najnowszą generacją modelu i20 trafił w gusta wielu kierowców, co zauważalnie przełożyło się na sprzedaż tego auta. Teraz, na wybrane rynki trafi nowa odmiana Hyundaia i20, oznaczona jako „Active” – czym będzie się wyróżniać?

O sukcesie Hyundaia i20 świadczą nie tylko dane sprzedażowe, prezentowane przez koreańskie przedsiębiorstwo, ale również wysokie lokaty w rankingach prestiżowych magazynów motoryzacyjnych. Nie tak dawno, niemiecki Auto Bild wyróżnił model i20 jako najlepszy pojazd w swojej gamie, pokonując takich przeciwników jak Skoda Fabia, Renault Clio, czy Volkswagen Polo.

Wśród rozmaitych odmian Hyundaia i20 za niedługo oficjalnie pojawi się także uterenowiona, oznaczona jako „Active”. Samochód będzie produkowany w indyjskiej fabryce koreańskiego koncernu, skąd auto będzie trafiało do salonów na całym świecie. Zmiany w porównaniu do dotychczas znanych wersji produkcyjnych da się zauważyć już na pierwszy rzut oka. Auto charakteryzuje się wyższym prześwitem oraz licznym pakietem dodatków estetycznych, które pozwalają traktować samochód w kategorii pojazdu terenowego. Zmian doczekaliśmy się także w środku, gdzie zagości wiele sportowych dodatków.

Czy zmiany będą dotyczyć także jednostek napędowych? Podstawowe źródło napędu Hyundaia i20 Active stanowić będzie benzynowy silnik o pojemności 1,2 litra, generujący 83 KM mocy. Dla kierowców preferujących silniki diesla przygotowano wysokoprężną jednostkę napędową 1,4 CRDI, która dysponować będzie mocą rzędu 90 KM.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 29 marca 2015