W naszym kraju z każdym dniem przybywa fotoradarów na drodze. Aby ułatwić życie kierowcom Hyundai opracował system, dzięki któremu samochody automatycznie zwalniają przez fotoradarami. W system ten zostanie wyposażony m.in. Hyundai Genesis.

Hyundai zaprezentował ten system w modelu Genesis podczas targów w Seulu. Rozwiązanie to wykorzystuje technologię, która fabrycznie montowana samochodu. Za sprawą nawigacji oraz mapy samochód doskonale wie, w którym miejscu będą stały fotoradary. To, w połączeniu z systemem automatycznego hamowania pozwala zwolnić do dozwolonej przez przepisy prędkości, jeszcze przez spotkaniem się z fotoradarem. Dodatkowo, jeszcze na kilkaset kilometrów przed fotoradarem, kierowca zostanie o nim poinformowany. System na nieszczęście kierowców nie będzie działał w przypadku „przenośnych” fotoradarów.

Rozwiązanie to niekoniecznie może podobać się policji, ale z pewnością może przypaść do gustu kierowcom. Hyundai ma zamiar udostępnić tą technologię dla swoich pozostałych samochodów, niewykluczone więc, że w najbliższym czasie także pozostałe marki wykorzystają ten patent.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 3 lipca 2014