Ostatnimi czasy w sieci pojawiła się informacja, jakoby Hyundai wpadł na pomysł jednoosobowego miejskiego pojazdu o kształcie przypominającym uwaga…jajko! Swoją wizję elektrycznego tworu przedstawił na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Seulu.

Warto na samym początku objaśnić nazwę konceptu Hyundaia. Został on oznaczony nazwą E4U (“E dla Ciebie”) powstało od słów:

 

  • Egg,
  • Evoluton,
  • Electricity,
  • Eco-friendlines.

Jeżeli chodzi o wygląd, to oprócz tego że przypomina on jajko, to również jest swego rodzaju zmutowanym segway-em z dwoma nóżkami stabilizującymi. To porównanie z nim jest w pewnym sensie uzasadnione, gdyż kontrolowanie Hyundaia E4U będzie odbywać się w identyczny sposób jak w segway, czyli za pomocą ruchów samego kierowcy. Ciekawą informacją może być to, iż koncepcyjny Hyundai jest swego rodzaju kabrioletem, którego dach został zintegrowany z przednią szyb i jest zakładany  na…i tu kolejny szok… głowę samego użytkownika pojazdu!

Jeżeli chodzi o rodzaj napędu Hyundaia E4U to będzie nim 500-watowy silnik elektryczny. Waga pojazdu będzie oscylować wokół 80 kg + kierowca, przez co może rozpędzić się maksymalnie do 30 km/h. Nie zdziwi nas fakt iż koreański producent nie ukrywa, że nie planuje seryjnej produkcji pojazdu E4U.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Newsy. Dnia 20 maja 2013