Targi Motoryzacyjne w Genewie zbliżają się wielkimi krokami. Na stoisku koncernu KIA początkiem marca, właśnie na tych targach zadebiutuje nowy, hybrydowy crossover, znany dotąd jako Kia Niro.

Kia Niro jest samochodem, który być może będzie zwiastował cały nowy cykl dla koreańskiego koncernu. Mowa o „zielonych samochodach”, które mają charakteryzować się jeszcze niższymi wynikami spalania w porównaniu z obecnie produkowanymi pojazdami Kia, a także niższym poziomem emisji spalin. Co ciekawe, wg zapowiedzi Koreańczyków, do 2020 roku, wszystkie modele marek Kia oraz Hyundai mają spalać nawet o 25% mniej paliwa w zestawieniu z pojazdami produkowanymi w poprzednim roku.

Wracając jednak już do samego modelu Niro. Samochód ten ma stanowić konkurencję dla lidera segmentu, czyli Toyoty Prius. Kia Niro będzie charakteryzowała się pięciodrzwiowym nadwoziem, a źródłem napędu będzie połączenie silnika benzynowego oraz elektrycznych. Podstawową jednostkę napędową będzie stanowił benzynowy motor o pojemności 1,6 litra, który będzie generował 107 KM mocy i 145 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik ten wspierany będzie poprzez elektryczną jednostkę, generującą 47 KM mocy. Łączna moc układu wynosić będzie zatem ponad 150 KM, co prawdopodobnie nie przełoży się na porywające osiągi, ale przecież nie to jest najważniejsze w samochodach hybrydowych, prawda?

Wszelkie szczegóły na temat Kii Niro ujawnione zostaną już na początku marca, podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Hybrydowy crossover od KIA w Genewie, 9.0 out of 10 based on 1 rating
Dodał: , w Newsy. Dnia 27 lutego 2016