Wydaje się, że każdego roku rośnie świadomość kierowców dotycząca tego, jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Kierowcy coraz bardziej dbają o to, aby w ich organizmie nie było ani trochę alkoholu, kiedy ruszają w drogę. Dlatego też na wyposażeniu pojazdów pojawiają się alkomaty prywatne. Dzięki prostemu i bardzo szybkiemu badaniu można zyskać pewność, że stan trzeźwości umożliwia bezpieczne prowadzenie auta.

Samodzielne badanie trzeźwości – jak to zrobić?

Uzyskanie możliwości przeprowadzenia samodzielnej kontroli trzeźwości wymaga zakupu odpowiedniego urządzenia. Wysokiej jakości alkomaty można kupić m.in. w http://sklep-alkomat.pl. Dostępne są tam urządzenia dla klientów o bardzo ograniczonym budżecie, jak i drogi sprzęt spełniający najbardziej restrykcyjne normy. Czy trzeba kupować urządzenia w najwyższej cenie, aby mieć pewność, co do trafności pomiaru? Nic z tych rzeczy. Niższe ceny niektórych urządzeń wynikają najczęściej z tego, że są one po prostu mniej wytrzymałe. Dosyć szybko dochodzi do ich rozregulowania, przez co nie ma tutaj raczej co liczyć na prowadzenie badań trzeźwości długimi latami. Przez pewien okres pracują one jednak bardzo dobrze. Co więcej, tańsze alkomaty prywatne często cechują się wrażliwością na działanie różnych czynników zakłócających. Rzecz w tym, że zjedzenie pewnych pokarmów, wypicie płynów lub zapalenie tytoniu mogą spowodować zmianę wskazywanego przez alkomat wyniku pomiaru. Jeżeli jednak dba się o czystość pomiaru, można ufać wskazanemu wynikowi.

sklep-alkomat.pl

Chcąc mieć pewność, co do trafności wyniku pomiaru trzeźwości w każdych warunkach, przez wiele lat, należy zaopatrzyć się w najlepszej klasy urządzenie. Mowa tutaj o sprzęcie elektrochemicznym., który znajduje się na wyposażeniu policji. Cechuje go również łatwość i szybkość pomiaru.

Różnica w budowie urządzeń

Warto zauważyć, że alkomaty, zarówno elektrochemiczne, jak i półprzewodnikowe, mogą mieć różną budowę. Przede wszystkim ważny wydaje się rozmiar. Większość kierowców poszukuje niewielkich alkomatów, które bez trudu schowają w skrytce znajdującej się w kabinie samochodu. Warto również zainteresować się alkomatem składanym, który po użyciu chowa się do futerału. Ważnym elementem wielu testerów trzeźwości jest ustnik. Niegdyś twierdzono, że jest on niezbędny dla trafnego pomiaru. Dzięki ustnikowi całe wydychane powietrze trafia do alkomatu, przez co teoretycznie pomiar jet łatwiejszy. W rzeczywistości nowoczesne alkomaty doskonale radzą sobie z trafnym pomiarem mimo braku ustników. Z pewnością jest to duża korzyść, gdyż obecność ustnika zwiększa wymiary urządzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Dodał: , w Artykuły. Dnia 30 września 2019